Aktualności

Home / Archive by category "Aktualności"
letnia przerwa wakacyjna

letnia przerwa wakacyjna

LETNIA PRZERWA WAKACYJNA

Informujemy, iż w lipcu 2018 r. przedszkole będzie nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej. W tym czasie będzie można skorzystać z dyżuru letniego organizowanego przez inne gminne przedszkola.

okres świąteczny

okres świąteczny

Szanowni Rodzice,

przypominamy, że do 15 grudnia włącznie zbieramy deklaracje pobytu dzieci w przedszkolu w dniach 27, 28, 29.12.2017 oraz 2,3,4,5.01.2018r w celu prawidłowego zaplanowania pracy kadry nauczycielskiej w okresie okołoświątecznym.

Jednocześnie przypominamy, że deklaracja ta nie jest równoznaczna z koniecznością przestrzegania procedury zgłaszania nieobecności dziecka celem prawidłowego odliczania należności za pobyt i wyżywienie. 

„Koncert Kolęd”

„Koncert Kolęd”

W tym tygodniu Mikołaj przyniósł dla rodziców prezent- bilety na „Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z Przedszkola RAZ DWA TRZY” ,czyli  Bożonarodzeniowe Spotkanie z Rodzinami. W tym roku miejscem spotkania będzie Dom Kultury „KOŹLAK” w Chomęcicach. 

Występy naszych Przedszkolaków zaplanowane są w dwóch grupach:

  • grupy 1,2 – godz. 9.30 ( zbiórka 9.10)
  • grupy 3,4,5- godz. 11.30 ( zbiórka 11.15)

Czekamy z niecierpliwością!

Gwiazdkowa sesja zdjęciowa

Gwiazdkowa sesja zdjęciowa

Szanowni Rodzice,

informujemy, iż dnia 21.12.2017 roku odbędzie się gwiazdkowa sesja zdjęciowa.

Informacja

Informacja

Szanowni Państwo,

informujemy, że w kolejnych grupach odnotowano kolejne przypadki ospy. W związku z tym przypominamy o konieczności przynoszenia zaświadczeń od lekarza po przebytej chorobie (zgodnie ze Statutem Przedszkola).

Spotkanie z Mikołajem z Rovaniemi

Spotkanie z Mikołajem z Rovaniemi

Już 12 grudnia, we wtorek naszą gminę odwiedzi prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi, z dalekiej Laponii.

Mikołaj przyjedzie do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, by przywitać się najmłodszymi mieszkańcami i zamienić z nimi parę słów.

Od godz. 15:30 w oczekiwaniu na Mikołaja dzieci obejrzą przedstawienie przygotowane przez Muzeum. Mikołaj przybędzie do Szreniawy ok. godz. 16.30. Jego wizyta jest planowana na ok. 45 minut. Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć prawdziwego Mikołaja z Laponii.

 

Zbiórka dla schroniska

Zbiórka dla schroniska

Uwaga!

Zbliża się świąteczny czas, już jutro będziemy mogli się wykazać dobrym sercem i zdobyć na swoje konto dobry uczynek!

Nasze przedszkole organizuje zbiórkę niezbędnych rzeczy dla schroniska w Gaju: koce, ręczniki, żwirek, sól fizjologiczna, obroże, smycze. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły wybraną rzecz do swoich sal i razem z nauczycielami przekażemy zebrane datki opiekunom i pieskom w piątek 1 grudnia. 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Już w najbliższy piątek tj. 24 listopada obchodzić w naszym przedszkolu będziemy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W tym roku na uroczystość- przedstawienie i wspólną zabawę oraz mini kino zaprasza grupa 4 „Wiewiórki”. Tego dnia ubieramy się na szaro/ brązowo i przychodzimy z pluszowym misiem.