O nas

Home / O nas

Przedszkole Raz Dwa Trzy to nowe publiczne przedszkole w Komornikach pod Poznaniem. Przyjmujemy dzieci z tzw. normą rozwojową, ale wykazujemy również gotowość do uruchomienia oddziału integracyjnego - jeśli zgłoszą się do nas dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Oprócz nauczycieli wychowania przedszkolnego zatrudniamy pedagogów specjalnych, oligofrenopedagogów, psychologa, logopedę, rehabilitanta oraz innych specjalistów w zależności od bieżących potrzeb. Jako, że jesteśmy przedszkolem publicznym, 5 godzin dziennie zajęć wychowawczo - dydaktycznych oferujemy w ramach realizacji bezpłatnej podstawy programowej.

Naszą dewizą jest: "WSPÓLNIE ODKRYWAMY ŚWIAT, POZNAJEMY GO WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI, UCZYMY SIĘ GO SZANOWAĆ I NIEUSTANNIE DZIWIĆ I ZACHWYCAĆ SIĘ JEGO RÓŻNORODNOŚCIĄ”. A wszystko to robimy: RAZ DWA TRZY!

Chcemy, by nasze przedszkolaki poznawały świat wszystkimi zmysłami, często metodą prób i błędów. Dążymy do samodzielności dzieci w sferze ruchowej i intelektualnej. Wszystko to dzięki nieustannej zabawie.

W naszym przedszkolu panuje rodzinna, radosna, pełna poczucia bezpieczeństwa atmosfera. Dzieci podzielone są na 5 grup wiekowych. Nasz zespół składa się z 11 nauczycieli wychowania przedszkolnego i to, co nas odróżnia od innych placówek, to sposób organizacji opieki nad dziećmi. Równocześnie w jednej grupie jest dwóch nauczycieli, wykwalifikowanych pedagogów, a w grupach z oddziałami integracyjnymi dodatkowe wsparcie stanowią pomoce nauczyciela lub inni specjaliści, co pozwala nauczycielom na: -skuteczniejsze oddziaływania wychowawcze, lepsze rozpoznanie mocnych i słabych stron dziecka oraz indywidualizację pracy. W swoim zespole posiadamy: pedagogów specjalnych, anglistę, psychologa, logopedę, a także terapeutę. Na życzenie rodziców organizujemy zajęcia z katechezy, ale dedykujemy je dzieciom 5 - 6 letnim.

Wyróżnia nas bogata oferta edukacyjna (w ramach podstawy programowej):

 • język angielski (2x w tygodniu we wszystkich grupach),
 • gimnastyka korekcyjna dla dzieci pięcio- i sześcioletnich,
 • religia na życzenie rodziców (dla dzieci pięcio-, sześcioletnich),
 • logopedia dla dzieci pięcio- i sześcioletnich,
 • opieka specjalistów, współpraca z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną,
 • szachy
 • zajęcia terapeutyczne
 • zajęcia ruchowo - muzyczne (rytmika).

Budynek, w którym mieści się przedszkole składa się z trzech kondygnacji: podziemny garaż oraz dwie kondygnacje użytkowe. Budynek zaopatrzony jest w windę. Dodatkowo przed budynkiem znajduje się parking wyłożony kostką brukową, który po zamknięciu bramy zamienia się w patio, na którym dzieci mogą rysować kredą lub grać w piłkę (dodatkowo rozkładamy maty - sztuczna trawa). Za budynkiem znajduje się ogród przedszkolny - jest to trawiasta przestrzeń, na której usytuowane są sprzęty sprawnościowe i piaskownica.

W przedszkolu przygotowanych jest 5 pełnowymiarowych sal, każda z nich przygotowana jest dla ok. 20 dzieci. Przedszkole posiada miejsca dla maksymalnie 105 dzieci. Reszta pomieszczeń to pomieszczenia sanitarne, kuchenne oraz biurowe, które spełniają aktualne wymogi związane z funkcjonowaniem przedszkoli publicznych z oddziałami integracyjnymi.

Sale wyposażone są w atestowane sprzęty i estetyczne, bezpieczne zabawki oraz pomoce dydaktyczne.

Kadra przedszkola

Nasz zespół składa się z 11 nauczycieli wychowania przedszkolnego, pedagogów – po dwie osoby na grupę, a także specjalistów i pomocy nauczyciela.

Dyrektor Przedszkola – Agnieszka Nowaczyk Olewińska

Dyrektor Przedszkola – Agnieszka Nowaczyk Olewińska

Agnieszka Nowaczyk-Olewińska – Absolwentka Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Poznańskiej na kierunku Pedagogika. Przygodę z edukacją rozpoczęła w 2000 r. pracując jako nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz egzaminator OKE.
Następnie w 2006 założyła Policealną Szkołę dla dorosłych pełniąc w niej funkcję organu prowadzącego. Jednocześnie dyrektor Placówki Kształcenia Ustawicznego Edu-Start.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Lubi dobrą kuchnię, zwłaszcza kiedy gotuje jej mąż. Uwielbia tańczyć i śpiewać. Ma wyjątkową słabość do czereśni.
W życiu kieruje się zasadą: Nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko chcieć !

Specjalista – Barbara Szlachetka

Specjalista – Barbara Szlachetka

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od września 2012 roku doskonali swój warsztat jako nauczyciel dzieci przedszkolnych i szkolnych. Zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną, rehabilitacją mowy osób z zaburzeniami komunikacji językowej, terapią niepłynności mowy, a także ćwiczy dykcję, wyrazistość i tempo mowy. Jako mama dwóch uroczych córek doskonale  zna potencjał, możliwości  i kompetencje dzieci w wieku przedszkolnym. Posiada dużą wiedzę i wachlarz metod pracy z najmłodszymi. Uważa, że każde dziecko zasługuje na to, aby swobodnie i radośnie wejść w świat mowy i języka. Prywatnie uwielbia tańczyć i spędzać czas z najbliższymi.

Specjalista – Małgorzata Floraszek

Specjalista – Małgorzata Floraszek

Psycholog – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Terapeutka pracująca w podejściu terapii krótkoterminowej. Ambasadorka metody „kids skills” w Polsce. Na swoim koncie ma ponad 600 godzin szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej. Autorka książki „Sztuka negocjacji w rodzinie”, jak również szeregu innych publikacji z dziedziny poradnictwa psychologicznego. Zarówno w życiu zawodowym, jak i poza nim – pasjonatka przekonana, o tym, że warto poszukiwać nowych sposobów, które pomogą spełniać marzenia, cele, a nawet cuda.

Pani Wioletta

Pani Wioletta

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Posiada uprawnienia instruktora TRE® poziom I Tension &Trauma Releasing Exercises, za pomocą tej metody pracuje z dziećmi i młodzieżą, instruktor jogi dla dzieci, certyfikowany praktyk Touch For Health (Dotyk dla Zdrowia) oraz GBE (Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich), masażystka metodą Dotyku motyla dr Evy Reich. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz w grupach integracyjnych, gdzie prowadzi terapeutyczne zajęcia z dziećmi. Ponadto, pracuje z młodzieżą z Rodzinnych Domów Dziecka, praktyk Original Play®, dietetyk, od 6 lat swoim doświadczeniem wspiera pracownię uwolnijciało.pl.

Pani Paulina

Pani Paulina

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu , na kierunku pedagogika – edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Od 2015 roku pracuję również jako wychowawca w Domu Dziecka w Poznaniu. Pasjonuje się sportem – bieganie oraz fitness. Lubi czytać, gotować oraz piec. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać. Praca z dziećmi daje jej wiele radości i satysfakcji.

Pani Wiktoria

Pani Wiktoria

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Lubi pomagać innym w potrzebie, dlatego chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne takie jak np.: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wielka miłośniczka łakoci w szczególności czekolady! Wolny czas lubi spędzać wśród grona swoich przyjaciół, chociaż czasem wystarczy jej dobra książka lub zajęcia ćwiczące wielogodzinne skupienie takie jak np.: układanie puzzli. W pracy z dziećmi fascynuje ją przede wszystkim prostota myślenia dzieci, oraz duże poczucie sprawiedliwości.

Pani Malwina

Pani Malwina

Ukończyła magisterskie studia pedagogiczne. Możliwość pracy z dziećmi daje jej dużo satysfakcji. Wybrała zawód nauczyciela, ponieważ ma możliwość wpływania na kształtowanie młodych charakterów, pokazywać świat, bawić się, uśmiechać i każdego dnia odkrywać coś nowego. Jest osoba pogodną, cierpliwą, pełną optymizmu. W pracy z dziećmi stawia na zabawę, uważa, że to najciekawsza droga do zdobywania wiedzy.

Pani Izabela

Pani Izabela

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, wychowawca grupy 3/4 latków. W wolnym czasie udziela się od wielu lat jako wolontariuszka, wspierająca dzieci w stowarzyszeniach sportowych i fundacjach. Pani Iza jest mężatką i przede wszystkim mamą zakochaną w swoich dwóch wspaniałych synach. Jest pasjonatką europejskiej kuchni z talentem do gotowania i wielką fanką footballu. Lubi czytać i zbiera książki oraz czasopisma psychologiczne. Dewiza życiowa: „POROZUMIENIE”:-)

Pani Natalia

Pani Natalia

Jest osobą otwartą na nowe znajomości i chętnie pomaga tym, którzy potrzebują wsparcia. Jest wyrozumiała i opiekuńcza, stara się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuje się w każde powierzone jej zadanie i stara się wykonać je jak najlepiej. Jest tolerancyjna wobec swoich przyjaciół jak i nieznajomych osób. WIELKA MIŁOŚNICZKA CZEKOLADY POD KAŻDĄ POSTACIĄ! Jej pasją jest malowanie, to ja odpręża i pomaga rozwijać wyobraźnię, która przy dzieciach jest niezwykle ważna. W wolnych chwila czyta książki i wspiera zainteresowania swojego męża.

Pani Joanna

Pani Joanna

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz języka angielskiego, animator czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośniczka tańca od najmłodszych lat. Poza tańcem uwielbia śpiewać i robi to w każdej chwili, zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Swoje uzdolnienia i pasje wykorzystuje w codziennej pracy z dziećmi, której oddaje się w całości i która ładuje jej życiowe baterie każdego dnia.

Pani Patrycja

Pani Patrycja

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku: pedagogika o specjalności: opiekuńczo-wychowawcza oraz wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Nauczyciel wychowawca grupy 3 i 4 latków, prowadzi również zajęcia w Klubie Malucha. Uwielbia przeglądać albumy ze starymi zdjęciami, jeździć na snowboardzie i rowerze. W wolnych chwilach lubi piec słodkości. Spędzanie czasu z dziećmi daje jej ogromną radość i dużo satysfakcji.

Pani Joanna

Pani Joanna

Absolwentka Collegium Da Vinci o specjalności edukacja wczesnoszkolna oraz przedszkolna , a także pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Uwielbia bawić się z dziećmi i spędzać z nimi czas, otacza je ciepłem i radością. Motto, którym kieruje się w swojej pracy brzmi : „ Dziecko jest pałacem, to od nas zależy jak wyglądać będzie jego wnętrze”. Po pracy kochająca żona i szczęśliwa mama dwójki dzieci. W wolnych chwilach lubi dobrą książkę, długie rodzinne spacery i słodkości pod każdą postacią.

Pani Konstancja

Pani Konstancja

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, logopeda, oligofrenopedagog. Obecnie poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje w obszarze diagnozy i terapii pedagogicznej oraz edukacji i wspierania rozwoju osób ze spektrum autyzmu. Lubi podróżować, czytać książki, spędzać czas na łonie natury, zakochana w górach. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Pani Milena

Pani Milena

Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego.
Miła i wrażliwa dziewczyna, która dąży do realizacji stawianych sobie celów. Uwielbia pomagać, jest stworzona do pracy z ludźmi. Oddaje wszystkim swoje wielkie serce, a umiejętność słuchania pozwala jej zdobyć zaufanie innych. Nie planuje przyszłości, woli ulepszać każdy następny dzień, by mieć poczucie spełnienia. Jej hobby to taniec, fitness, pływanie… i samochody. Gdyby nie została nauczycielką zapewne byłaby tancerką lub dealerem samochodów :). Uważa jednak, że praca z dziećmi to najlepszy zawód jaki wybrała, bowiem motywuje on do działania i nauki, a od dzieci można wiele się nauczyć. Codziennie wstaje z uśmiechem na twarzy, którym obdarowuje przedszkolaków. Jej najwyższym celem jest dobro i szczęście wychowanków. Oprócz sprawowania opieki, wychowywania i nauczania stara się motywować dzieci do rozwijania własnych zainteresowań i ukrytych talentów, które zauważa. Niedawno ukończyła kurs fitness dla dzieci, ponieważ marzy, aby w przyszłości prowadzić zajęcia ruchowo – taneczne.

Pani Kasia

Pani Kasia

Jest osobą pełną energii i otwartą na nowe znajomości. Chętnie pomaga innym. Uwielbia dzieci i zabawy z nimi. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu oraz żłobku.

Ustawiczne doskonalenie i rozwój jest wpisany w przebieg kariery zawodowej każdego nauczyciela. Zależy nam bardzo na wysokiej jakości oferty edukacyjnej, jaką proponujemy naszym klientom- dzieciom i rodzicom. Dlatego też młoda kadra naszego przedszkola bardzo licznie rozpoczęła staże w drodze awansu zawodowego, by zdobyć kolejne szczeble, ale przede wszystkim by się doskonalić i rozwijać, a swymi umiejętnościami i pomysłami na ciekawą i nowoczesną edukację umilać i uatrakcyjniać każdy dzień przedszkolaka.

Liczne projekty, które czasami przybierają charakter grupowy, a czasem ogólnoprzedszkolny są odzwierciedleniem ambicji i zaangażowania kadry pedagogicznej.

Wśród nas pracuje:

 • dwóch pedagogów specjalnych,
 • oligofrenopedagog,
 • nauczyciel z kwalifikacjami do nauczania języka angielskiego,
 • psycholog,
 • nauczyciel gimnastyki korekcyjnej,
 • nauczyciel zajęć muzyczno-ruchowych (rytmiki),
 • logopeda,
 • nauczyciel katechezy,
 • fizjoterapeuta,
 • trener piłki nożnej,
 • terapeuta,

...oraz inni specjaliści.

Projekty edukacyjne

Nasze przedszkole od 2015 roku pracuje nad projektami prozdrowotnymi i projektami edukacyjnym, związanymi z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych.

Pierwszy dotyczy prawidłowego żywienia małych dzieci: "ZDROWO JEMY –ZDROWO ROŚNIEMY"

W ramach projektu odbyliśmy:

 1. szkolenia i konsultacje dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci – w sumie 16 h dydaktycznych, oto przykładowa tematyka szkoleń dla kadry:
  • "Co to znaczy zdrowe żywienie? Ogólne zasady prawidłowego żywienia dzieci"
  • "Mocne kości i zęby, czyli rola wapnia i witaminy D"
  • "Cukier w diecie – słodzimy czy nie słodzimy?"
  • "Sól w diecie. Soli do woli?"
  • "Alergie na pokarm"
  • "Świeża woda zdrowia doda – na pragnienie – woda"
  • "Co robić, kiedy za dużo je? Otyłość."
  • "Zachęcać czy nie? Kto podejmuje decyzje? Granice wyboru dziecka"
  • "Niejadek czy neofobia?"
  • "Dzieci współtworzą swoje posiłki"
  • "Jemy oczami – estetyka na talerzu"
  • "Ja sam, ja sama – czego dzieci się uczą podczas posiłku"
  • "Jakość produktów"
 2. dwukrotną analizę jadłospisów oraz propozycje doskonalenia żywienia dzieci w placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych

 

Drugi projekt - "Dzieciństwo bez próchnicy".

Również i on nawiązuje do edukacji prozdrowotnej, a ma związek z kształtowaniem nawyków higienicznych, dbania o jamę ustną. Jest to szwajcarski projekt. W ramach niego:
bez próchnicy

 • dzieci uczestniczą w zajęciach ze stomatologiem, organizowanych w przedszkolu – jest to pogadanka połączona z pokazem prawidłowego szczotkowania zębów, mycie ząbków pod okiem trenera, dzieci otrzymują zestaw przyborów niezbędnych do codziennej higieny jamy ustnej, materiały edukacyjne,
 • przedszkolaki udają się do pobliskiego gabinetu stomatologicznego- pierwsza wizyta u dentysty (za zgodą rodzica), podczas której lekarz dokonuje przeglądu stanu uzębienia,
 • codziennego szczotkowania zębów wraz z wychowawcą grupy.

Wczesna profilaktyka jest bardzo ważna, gdyż doniesienia PTS w sprawie próchnicy u małych dzieci są bardzo niepokojące. Dodatkowo nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe i częste przyjmowanie antybiotyków pogłębia problemy z próchnicą.

Bywa, że organizowana przez przedszkole wizyta u stomatologa dla niektórych dzieci jest pierwszym kontaktem z "lekarzem od ząbków". Czasem też obserwacja innych dzieci, które chętnie siadają na fotelu dentystycznym dodaje odwagi innym i sprawia, że ta trudna wizyta okazuje się bardzo łatwą.

 

Trzeci projekt: "Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży".

W ramach realizacji polityki oświatowej wyznaczone przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2015/2016 nasze przedszkole włączyło się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i w ramach tego projektu:

 • gościmy różne osoby, które czytają utwory zaczerpnięte z klasyki literatury dziecięcej; odwiedził nas między innymi Pan Jan Broda – wójt gminy Komorniki, artystka Teatru Muzycznego – śpiewaczka operowa Agnieszka Wawrzyniak - Kuczyk, uczniowie z Gimnazjum w Komornikach, rodzice naszych wychowanków,
 • realizujemy dla dzieci i wspólnie z dziećmi prezentacje teatralne miedzy innymi: Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Bajka o cebuli, i inne
 • zapraszamy do przedszkola teatry dla dzieci, między innymi Teatr pod Orzełkiem, poznański teatr Krokodyl, uczestniczymy w spektaklu Sceny Marcinek , zwiedzamy kulisy,
 • organizujemy konkurs z udziałem rodziców na najstarszą książkę,
 • we współpracy z wydawnictwem Zakamarki organizujemy warsztaty literackiej dla dzieci MAMA MU I PAN KRUK,
 • zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy w teatr – w wyniku której powstanie widowisko wystawione na koniec roku szkolnego.


Czwarty projekt to program"Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby"

Stworzony przez Polski Czerwony Krzyż, którego celem jest Wykształcenie nawyków dbałości o bezpieczeństwo, higienę, tolerancję i pomoc potrzebującym u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program opiera się na zagadnieniach:

 • pierwszej pomocy i bezpieczeństwa — konieczność wprowadzenia małych dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa,
 • higieny — konieczność kształtowania u dzieci właściwych nawyków higienicznych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób,
 • w związku z narastającą falą przemocy na świecie i brutalizacją życia, pojawia się konieczność pokazania dzieciom pozytywnych wzorców zachowań w celu kształtowania postaw tolerancji i wrażliwości,
 • w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej — konieczność przygotowania dzieci do integracji europejskiej.