O nas

Home / O nas

Przedszkole Raz Dwa Trzy to nowe publiczne przedszkole w Komornikach pod Poznaniem. Przyjmujemy dzieci z tzw. normą rozwojową, ale wykazujemy również gotowość do uruchomienia oddziału integracyjnego - jeśli zgłoszą się do nas dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Oprócz nauczycieli wychowania przedszkolnego zatrudniamy pedagogów specjalnych, oligofrenopedagogów, psychologa, logopedę, rehabilitanta. Jako, że jesteśmy przedszkolem publicznym, 5 godzin dziennie zajęć wychowawczo - dydaktycznych oferujemy w ramach realizacji bezpłatnej podstawy programowej.

Naszą dewizą jest: "WSPÓLNIE ODKRYWAMY ŚWIAT, POZNAJEMY GO WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI, UCZYMY SIĘ GO SZANOWAĆ I NIEUSTANNIE DZIWIĆ I ZACHWYCAĆ SIĘ JEGO RÓŻNORODNOŚCIĄ”. A wszystko to robimy: RAZ DWA TRZY!

Chcemy, by nasze przedszkolaki poznawały świat wszystkimi zmysłami, często metodą prób i błędów. Dążymy do samodzielności dzieci w sferze ruchowej i intelektualnej. Wszystko to dzięki nieustannej zabawie.

W naszym przedszkolu panuje rodzinna, radosna, pełna poczucia bezpieczeństwa atmosfera. Dzieci podzielone są na 5 grup wiekowych. Nasz zespół składa się z 10 nauczycieli wychowania przedszkolnego i to, co nas odróżnia od innych placówek, to sposób organizacji opieki nad dziećmi. Równocześnie w jednej grupie jest dwóch wychowawców, wykwalifikowanych pedagogów, co pozwala nauczycielom na: -skuteczniejsze oddziaływania wychowawcze, lepsze rozpoznanie mocnych i słabych stron dziecka oraz indywidualizację pracy. W swoim zespole posiadamy: dwóch pedagogów specjalnych, anglistę, psychologa, nauczyciela gimnastyki korekcyjnej i i wspomnianego logopedę. Na życzenie rodziców organizujemy zajęcia z katechezy, ale dedykujemy je dzieciom 5 - 6 letnim.

Wyróżnia nas bogata oferta edukacyjna (w ramach podstawy programowej):

 • język angielski (3x w tygodniu we wszystkich grupach),
 • gimnastyka korekcyjna dla dzieci pięcio- i sześcioletnich,
 • religia na życzenie rodziców (dla dzieci pięcio-, sześcioletnich),
 • logopedia dla dzieci pięcio- i sześcioletnich,
 • opieka specjalistów, współpraca z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną,
 • zajęcia ruchowo - muzyczne.

Budynek, w którym mieści się przedszkole składa się z trzech kondygnacji: podziemny garaż oraz dwie kondygnacje użytkowe. Budynek zaopatrzony jest w windę. Dodatkowo przed budynkiem znajduje się parking wyłożony kostką brukową, który po zamknięciu bramy zamienia się w patio, na którym dzieci mogą rysować kredą lub grać w piłkę (dodatkowo rozkładamy maty - sztuczna trawa). Za budynkiem znajduje się ogród przedszkolny - jest to trawiasta przestrzeń, na której usytuowane są sprzęty sprawnościowe i piaskownica.

W przedszkolu przygotowanych jest 5 pełnowymiarowych sal, każda z sal przygotowana jest dla ok. 20 dzieci. Przedszkole posiada miejsca dla maksymalnie 105 dzieci. Reszta pomieszczeń to pomieszczenia sanitarne, kuchenne oraz biurowe, które spełniają aktualne wymogi związane z funkcjonowaniem przedszkoli publicznych/integracyjnych.

Sale wyposażone są w atestowane sprzęty i estetyczne, bezpieczne zabawki oraz pomoce dydaktyczne.

Kadra przedszkola

Nasz zespół składa się z 10 nauczycieli wychowania przedszkolnego , pedagogów – po dwie osoby na grupę.

Dyrektor Przedszkola – Agnieszka Nowaczyk Olewińska

Dyrektor Przedszkola – Agnieszka Nowaczyk Olewińska

Agnieszka Nowaczyk-Olewińska – Absolwentka Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Poznańskiej na kierunku Pedagogika. Przygodę z edukacją rozpoczęła w 2000 r. pracując jako nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz egzaminator OKE.
Następnie w 2006 założyła Policealną Szkołę dla dorosłych pełniąc w niej funkcję organu prowadzącego. Jednocześnie dyrektor Placówki Kształcenia Ustawicznego Edu-Start.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Lubi dobrą kuchnię, zwłaszcza kiedy gotuje jej mąż. Uwielbia tańczyć i śpiewać. Ma wyjątkową słabość do czereśni.
W życiu kieruje się zasadą: Nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko chcieć !

Izabela

Izabela

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, wychowawca grupy 3/4 latków. W wolnym czasie udziela się od wielu lat jako wolontariuszka, wspierająca dzieci w stowarzyszeniach sportowych i fundacjach. Pani Iza jest mężatką i przede wszystkim mamą zakochaną w swoich dwóch wspaniałych synach. Jest pasjonatką europejskiej kuchni z talentem do gotowania i wielką fanką footballu. Lubi czytać i zbiera książki oraz czasopisma psychologiczne. Dewiza życiowa: „POROZUMIENIE”:-)

Natalia

Natalia

Jest osobą otwartą na nowe znajomości i chętnie pomaga tym, którzy potrzebują wsparcia. Jest wyrozumiała i opiekuńcza, stara się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuje się w każde powierzone jej zadanie i stara się wykonać je jak najlepiej. Jest tolerancyjna wobec swoich przyjaciół jak i nieznajomych osób. WIELKA MIŁOŚNICZKA CZEKOLADY POD KAŻDĄ POSTACIĄ! Jej pasją jest malowanie, to ja odpręża i pomaga rozwijać wyobraźnię, która przy dzieciach jest niezwykle ważna. W wolnych chwila czyta książki i wspiera zainteresowania swojego męża.

Katarzyna

Katarzyna

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zarówno w pracy jak i prywatnie nie lubi życia brać zbyt serio 🙂 Twierdzi, że uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka i niestrudzenie w to wierzy. Po pracy kochająca żona, miłośniczka wsi, sielskich miejsc, folkloru i lasu. Wieczorami zaczytuje się w kryminałach. Marzy o pełnym dzieci i zwierząt wiejskim, białym domku z kuchnią pachnącym chlebem i o masie wolnego czasu.

Joanna

Joanna

Absolwentka Collegium Da Vinci o specjalności edukacja wczesnoszkolna oraz przedszkolna , a także pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Uwielbia bawić się z dziećmi i spędzać z nimi czas, otacza je ciepłem i radością. Motto, którym kieruje się w swojej pracy brzmi : „ Dziecko jest pałacem, to od nas zależy jak wyglądać będzie jego wnętrze”. Po pracy kochająca żona i szczęśliwa mama dwójki dzieci. W wolnych chwilach lubi dobrą książkę, długie rodzinne spacery i słodkości pod każdą postacią.

Joanna

Joanna

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz języka angielskiego. Obecnie wychowawca grupy 2,5latków. Miłośniczka tańca od najmłodszych lat., członkini amatorskiego teatru tańca, gdzie nadal rozwija swoją pasję w teorii i praktyce. W wolnych chwilach rozszerza swoją wiedzę z zakresu animacji czasu wolnego i rekreacyjnej aktywności ruchowej dzieci, młodzieży i dorosłych. Poza tańcem uwielbia śpiewać i robi to w każdej chwili, zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Fascynuje ją kontakt z drugim człowiekiem. Swoje talenty wykorzystuje w codziennej pracy z dziećmi, której oddaje się w całości i która ładuje jej życiowe baterie każdego dnia.

Patrycja

Patrycja

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, szczęśliwa narzeczona, niebawem żona. Kocha powroty do domu rodzinnego. Wzrusza się na bajkach. Uwielbia przeglądać albumy ze starymi zdjęciami, spędzać czas na łonie natury i chodzić boso po trawie. W wolnych chwilach lubi piec słodkości, a jeszcze bardziej je jeść. Wyznaje zasadę i stara się o niej pamiętać każdego dnia: „Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka”, dlatego bądźmy szczęśliwi!

Monika

Monika

Jest absolwentką pedagogiki specjalnej oraz wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. W swojej pracy kieruje się przekonaniem, że nauczyciel nie tylko uczy dzieci, ale również chłonie od nich wiedzę. Ich świeże spojrzenie na świat nieustannie uczy ją cieszyć się nawet z najmniejszych sukcesów. Jest osobą, której „wszędzie pełno”, a swój nadmiar energii z miłą chęcią wykorzystuje w czasie wspólnej zabawy z wychowankami. Ich uśmiech jest dla niej najlepszą motywacją do dalszej pracy. W wolnych chwilach, razem ze swoim synkiem, „podbija” place zabaw, delektuje się filiżanką dobrej kawy, ogląda filmy dokumentalne lub po prostu śpi ;);)

Konstancja

Konstancja

„Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu.” Odkąd pamięta chciała pracować z dziećmi. Poprzez swoje działania chciałaby przemieniać świat- ich świat na lepszy. Codziennie może w małej cząstce pozostać dzieckiem, którym w głębi serca nadal troszkę jest ☺ Uwielbia to, że jednocześnie jest aktorem, badaczem, geologiem, hodowcą, tancerką, choreografem… I wiele, wiele innych. Dzięki dzieciom odkrywa i doświadcza świat na nowo, zatrzymuje się przy pozornie małych rzeczach. Prywatnie spełnia się jako żona i mama 3 letniego odkrywcy, któremu pomaga zdobywać małe-wielkie szczyty. W wolnych chwilach lubi dobrą książkę i pobyt na łonie natury, kocha długie wędrówki po górach i ,,zapach’’ deszczu. Jej wielką pasją jest nauka i ciągłe doskonalenie się- obecnie przyszły oligofrenopedagog i logopeda, już niedługo ☺ Wszystko to, by być coraz lepszą wersją siebie.

Milena

Milena

Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego.
Miła i wrażliwa dziewczyna, która dąży do realizacji stawianych sobie celów. Uwielbia pomagać, jest stworzona do pracy z ludźmi. Oddaje wszystkim swoje wielkie serce, a umiejętność słuchania pozwala jej zdobyć zaufanie innych. Nie planuje przyszłości, woli ulepszać każdy następny dzień, by mieć poczucie spełnienia. Jej hobby to taniec, fitness, pływanie… i samochody. Gdyby nie została nauczycielką zapewne byłaby tancerką lub dealerem samochodów :). Uważa jednak, że praca z dziećmi to najlepszy zawód jaki wybrała, bowiem motywuje on do działania i nauki, a od dzieci można wiele się nauczyć. Codziennie wstaje z uśmiechem na twarzy, którym obdarowuje przedszkolaków. Jej najwyższym celem jest dobro i szczęście wychowanków. Oprócz sprawowania opieki, wychowywania i nauczania stara się motywować dzieci do rozwijania własnych zainteresowań i ukrytych talentów, które zauważa. Niedawno ukończyła kurs fitness dla dzieci, ponieważ marzy, aby w przyszłości prowadzić zajęcia ruchowo – taneczne.

Kasia

Kasia

Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego.
Jej pasja nauczycielska rozwijała się już od najmłodszych lat podczas wspólnych zabaw w „szkołę” z młodszym bratem. Młoda, pogodna osoba, ceniąca wartości rodzinne. Zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym kieruje się dobrem, życzliwością i odpowiedzialnością. Praca z dziećmi daje jej wiele radości, którą chce dzielić się z wychowankami. Pragnie, aby jej podopieczni wyrośli na pewnych siebie, spełniających marzenia oraz ciekawych świata ludzi. W wolnym czasie spełnia się artystycznie, konstruując i szyjąc wymarzone ubrania. Uwielbia podróże małe i duże 🙂

Ustawiczne doskonalenie i rozwój jest wpisany w przebieg kariery zawodowej każdego nauczyciela. Zależy nam bardzo na wysokiej jakości oferty edukacyjnej, jaką proponujemy naszym klientom- dzieciom i rodzicom. Dlatego też młoda kadra naszego przedszkola bardzo licznie rozpoczęła staże w drodze awansu zawodowego, by zdobyć kolejne szczeble, ale przede wszystkim by się doskonalić i rozwijać, a swymi umiejętnościami i pomysłami na ciekawą i nowoczesną edukację umilać i uatrakcyjniać każdy dzień przedszkolaka.

Liczne projekty, które czasami przybierają charakter grupowy, a czasem ogólnoprzedszkolny są odzwierciedleniem ambicji i zaangażowania kadry pedagogicznej.

Wśród nas pracuje:

 • dwóch pedagogów specjalnych,
 • oligofrenopedagog,
 • nauczyciel z kwalifikacjami do nauczania języka angielskiego,
 • psycholog,
 • nauczyciel gimnastyki korekcyjnej,
 • nauczyciel zajęć muzyczno-ruchowych,
 • logopeda,
 • nauczyciel katechezy,
 • fizjoterapeuta,
 • rehabilitant,

...oraz inni specjaliści.

Projekty edukacyjne

Nasze przedszkole od 2015 roku pracuje nad projektami prozdrowotnymi i projektami edukacyjnym, związanymi z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych.

Pierwszy dotyczy prawidłowego żywienia małych dzieci: "ZDROWO JEMY –ZDROWO ROŚNIEMY"

W ramach projektu odbyliśmy:

 1. szkolenia i konsultacje dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci – w sumie 16 h dydaktycznych, oto przykładowa tematyka szkoleń dla kadry:
  • "Co to znaczy zdrowe żywienie? Ogólne zasady prawidłowego żywienia dzieci"
  • "Mocne kości i zęby, czyli rola wapnia i witaminy D"
  • "Cukier w diecie – słodzimy czy nie słodzimy?"
  • "Sól w diecie. Soli do woli?"
  • "Alergie na pokarm"
  • "Świeża woda zdrowia doda – na pragnienie – woda"
  • "Co robić, kiedy za dużo je? Otyłość."
  • "Zachęcać czy nie? Kto podejmuje decyzje? Granice wyboru dziecka"
  • "Niejadek czy neofobia?"
  • "Dzieci współtworzą swoje posiłki"
  • "Jemy oczami – estetyka na talerzu"
  • "Ja sam, ja sama – czego dzieci się uczą podczas posiłku"
  • "Jakość produktów"
 2. dwukrotną analizę jadłospisów oraz propozycje doskonalenia żywienia dzieci w placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych

 

Drugi projekt - "Dzieciństwo bez próchnicy".

Również i on nawiązuje do edukacji prozdrowotnej, a ma związek z kształtowaniem nawyków higienicznych, dbania o jamę ustną. Jest to szwajcarski projekt. W ramach niego:
bez próchnicy

 • dzieci uczestniczą w zajęciach ze stomatologiem, organizowanych w przedszkolu – jest to pogadanka połączona z pokazem prawidłowego szczotkowania zębów, mycie ząbków pod okiem trenera, dzieci otrzymują zestaw przyborów niezbędnych do codziennej higieny jamy ustnej, materiały edukacyjne,
 • przedszkolaki udają się do pobliskiego gabinetu stomatologicznego- pierwsza wizyta u dentysty (za zgodą rodzica), podczas której lekarz dokonuje przeglądu stanu uzębienia,
 • codziennego szczotkowania zębów wraz z wychowawcą grupy.

Wczesna profilaktyka jest bardzo ważna, gdyż doniesienia PTS w sprawie próchnicy u małych dzieci są bardzo niepokojące. Dodatkowo nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe i częste przyjmowanie antybiotyków pogłębia problemy z próchnicą.

Bywa, że organizowana przez przedszkole wizyta u stomatologa dla niektórych dzieci jest pierwszym kontaktem z "lekarzem od ząbków". Czasem też obserwacja innych dzieci, które chętnie siadają na fotelu dentystycznym dodaje odwagi innym i sprawia, że ta trudna wizyta okazuje się bardzo łatwą.

 

Trzeci projekt: "Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży".

W ramach realizacji polityki oświatowej wyznaczone przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2015/2016 nasze przedszkole włączyło się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i w ramach tego projektu:

 • gościmy różne osoby, które czytają utwory zaczerpnięte z klasyki literatury dziecięcej; odwiedził nas między innymi Pan Jan Broda – wójt gminy Komorniki, artystka Teatru Muzycznego – śpiewaczka operowa Agnieszka Wawrzyniak - Kuczyk, uczniowie z Gimnazjum w Komornikach, rodzice naszych wychowanków,
 • realizujemy dla dzieci i wspólnie z dziećmi prezentacje teatralne miedzy innymi: Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Bajka o cebuli, i inne
 • zapraszamy do przedszkola teatry dla dzieci, między innymi Teatr pod Orzełkiem, poznański teatr Krokodyl, uczestniczymy w spektaklu Sceny Marcinek , zwiedzamy kulisy,
 • organizujemy konkurs z udziałem rodziców na najstarszą książkę,
 • we współpracy z wydawnictwem Zakamarki organizujemy warsztaty literackiej dla dzieci MAMA MU I PAN KRUK,
 • zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy w teatr – w wyniku której powstanie widowisko wystawione na koniec roku szkolnego.


Czwarty projekt to program"Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby"

Stworzony przez Polski Czerwony Krzyż, którego celem jest Wykształcenie nawyków dbałości o bezpieczeństwo, higienę, tolerancję i pomoc potrzebującym u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program opiera się na zagadnieniach:

 • pierwszej pomocy i bezpieczeństwa — konieczność wprowadzenia małych dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa,
 • higieny — konieczność kształtowania u dzieci właściwych nawyków higienicznych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób,
 • w związku z narastającą falą przemocy na świecie i brutalizacją życia, pojawia się konieczność pokazania dzieciom pozytywnych wzorców zachowań w celu kształtowania postaw tolerancji i wrażliwości,
 • w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej — konieczność przygotowania dzieci do integracji europejskiej.