Wycieczka do Torunia

Home / Aktualności / Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Torunia

W pewien deszczowy, czerwcowy piątek dzieci z Publicznego Przedszkola RAZ DWA TRZY w Komornikach wybrały się na samodzielną, całodzienną wyprawę śladami Mikołaja Kopernika. Przez dwa tygodnie w budynku przedszkola trwały intensywne przygotowania do wycieczki. Poznawaliśmy m. in: historię Torunia, tajemnicę wypieku i kształtu pierników, osobę Mikołaja Kopernika no i oczywiście kosmos i planety!
W samym Toruniu uczestniczyliśmy w projekcji filmu w Planetarium, braliśmy udział w interaktywnym przedstawieniu w Domu Legend oraz w warsztatach pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika. Nie zapomnieliśmy również o zwiedzaniu Starego Miasta. Dzięki mapie odkryliśmy gdzie znajduje się Dom Mikołaja Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża i słynny złoty osiołek.
Mimo drobnej mżawki humory i uśmiechy nie odstępowały nas na krok. Do domu wróciliśmy bardzo zmęczeni, lecz niesamowicie szczęśliwi w późnych godzinach popołudniowych. Razem z Panią snujemy plany o następnych wycieczkach w przyszłym roku!