„Bo przedszkole jest jak drugi dom”

Home / Aktualności / „Bo przedszkole jest jak drugi dom”
„Bo przedszkole jest jak drugi dom”

„Bo przedszkole jest jak drugi dom” usłyszeć można w hymnie Przedszkola Raz Dwa Trzy z Komornik. Takie też hasło przyświecało jego Rodzinnemu Festynowi z okazji Dnia Mamy i Taty. W jedną z majowych sobót na terenach Domu Kultury w Rosnówku poczuć można było tę rodzinną i domową atmosferę, choć na powietrzu.
Imprezę rozpoczęły niezastąpione dzieci z Raz Dwa Trzy, które odśpiewały radosne życzenia dla swoim mam i tatusiów w języku angielskim. Następnie każda z grup zaprezentowała swój taneczny występ w zumbowym stylu. Po występie dzieci nastąpiła koronacja królowych i królów, czyli niezastąpionych rodziców naszych przedszkolaków i zakończona została oficjalna część festynu.
I teraz rozpocząć mogliśmy część piknikową, a w niej czekała na nas strefa obiadkowa, gdzie smakołyki serwowały wspaniałe panie kucharki oraz strefa zabawowa. Wówczas dzieci miały szansę spróbować swoich sił w domowych pieleszach. Czekały na nich różne konkurencje w specjalnie przygotowanym domu. Układanie butów na półce, kuchenne rewolucje z garnkami, rozwieszanie
prania… i wiele, wiele innych. Na boiskach można było wziąć udział w tanecznych zabawach oraz piłkarskich zmaganiach pod okiem doświadczonego trenera piłki nożnej z Lubońskiej Szkoły Futbolu.
Punktualnie w samo południe rozpoczął się I turniej O puchar Dyrektora Przedszkola w piłce nożnej, w którym wzięli udział chętni tatusiowe. Trybuny wypełnione były po brzegi, a doping nieoceniony. Dzieci wraz z królowymi festynu dumnie zagrzewały do walki i obserwowały swoich królów.
Rodzinny piknik Przedszkola Raz Dwa Trzy zakończyła medalowa dekoracja uczestników turnieju piłkarskiego. Zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora przedszkola puchary oraz medale.
Pogoda spisała się na złoty medal. Całość przebiegła w spokojnej i radosnej atmosferze. A wszystko po to, by pielęgnować rodzinne relacje, a każda mama i każdy tata mógł tego dnia (choć mamy nadzieję, że nie tylko) poczuć się Królową i Królem swoich pociech.