Przedszkolny punkt wymiany książek

Home / Aktualności / Przedszkolny punkt wymiany książek
Przedszkolny punkt wymiany książek

Szanowni Państwo, cudowne przedszkolaki!

Matka Natura wzywa nas abyśmy stali się bardziej EKO. Tym razem przyjrzymy się książkom.
Pragniemy, aby w przedszkolu powstała przestrzeń do wymiany książek, gdzie każdy będzie mógł zostawić zapomnianą lub przeczytaną książkę, a w zamian zabrać ze sobą inną.

Od 24 kwietnia w naszym Przedszkolu Raz Dwa Trzy, w korytarzu prowadzącym na ogródek, za łazienką na pierwszym piętrze pojawi się NASZ PRZEDSZKOLNY PUNKT WYMIANY KSIĄŻEK w ramach akcji Książka (dla) Przedszkolaka. (blizejprzedszkola.pl/ksiazka-dla-przedszkolaka#)

Uwolnijmy Książki. Dzielmy się używanymi! Wspólnie popularyzujmy czytelnictwo wśród naszych przedszkolaków.

W swoim założeniu NASZ PRZEDSZKOLNY PUNKT WYMIANY KSIĄŻEK ma na celu rozpowszechnianie literatury poprzez nieodpłatne jej przekazywanie na zasadzie ”podaj dalej”. Dzięki tej idei książki podróżują, lądują w wielu rękach i są czytane przez wiele ciekawych oczu. Pragniemy, aby książki otwierały umysły naszych przedszkolaków.

Równocześnie przypominamy i zachęcamy rodziców do spotkań w ramach grupowych kącików czytelniczych (szczegóły u wychowawców).

Serdecznie zapraszamy do wspólnego dzielenia się literaturą!