Październik miesiącem warzyw

Home / Aktualności / Październik miesiącem warzyw
Październik miesiącem warzyw

 

Miesiąc październik w naszym przedszkolu był miesiącem prozdrowotnym i warzywnym. W tym czasie odbywał się u nas Festiwal Warzyw. Przez cały miesiąc nasze Przedszkolaki wraz z nauczycielami zgłębiali tajemnice warzyw i ich właściwości podczas zabaw swobodnych, zajęć dydaktycznych czy też imprez i przedstawień zorganizowanych w ramach festiwalu.

Wszystko rozpoczął bal jesienny, na który dzieci pojawiły się jako jesienne dary, warzywa i owoce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie grupa „Wiewiórek” zorganizowała „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. W tym czasie poznaliśmy historię ziemniaka, jego właściwości, skosztowaliśmy ziemniaczanych produktów i wspólnie z Ziemniakiem braliśmy udział w zabawach ruchowych w ogródku przedszkolnym.

W październiku nasza najstarsza grupa „Sówek” zaprezentowała nam inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”, a grupa „Niedźwiadków” przygotowała przedstawienie z okazji „2 urodzin Marchewki” i marchewkowe warsztaty kulinarne.

Cały festiwal zwieńczony został przez grupę „Lisków” i zorganizowanym przez nich „Dniem Dyni” – przedstawieniem oraz zabawami sportowymi, matematycznymi i plastycznymi.

 

To był miesiąc pełen wrażeń. Pełne fotorelacje dostępne w galerii strony oraz w grupowych kronikach na platformie smyk.pl