DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Publiczne Przedszkole Raz Dwa Trzy w Komornikach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.przedszkolerazdwatrzy.pl
Data publikacji strony internetowej: 2015.09.01
Data ostatniej aktualizacji: 2025.03.28
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa przedszkola jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wymogi WCAG 2.0
- WIĘKSZY TEKST: można dostosowywać wielkość tekstu w skali: 1,2x 1,5x 1,7x 2x
- WYSOKOŚĆ LINI: zwiększenie wysokości przerwy między wierszami tekstu w skali 1,3x 1,6x 2x
- WYRÓWNANIE TEKSTU: automatyczne wyrównanie wszystkich tekstów do prawej lub lewej strony
- CZYTELNA CZCIONKA: wyrównuje wygląd czcionek tak aby była bardziej czytelna dla osób z trudnością czytania
- ODCIEŃ SZAROŚCI: zamienia wygląd strony na odcienie szarości
- KONTRAST: zmienia kontrast wyglądu strony w trzech opcjach: ciemny kontrast, jasny kontrast, wysoki kontrast
- STRUKTURA STRONY: przenosi bezpośrednio do konkretnych nagłówków
- MASKA CZYTANIA: podświetlony pasek, który pomaga w skupieniu się na czytaniu tekstu
- UKRYJ OBRAZY: ukrywa wszystkie zdjęcia
- WSTRZYMAJ ANIMACJE: wstrzymuje wszystkie efekty animacji oraz filmy na stronie
- KONTUR FOKUSU: Celem tego testu jest ustalenie, czy podczas nawigacji sekwencyjnej klawiszem Tab po stronie każdy komponent interfejsu użytkownika, który otrzymał fokus i jest gotowy na odbieranie zdarzeń związanych z naciskaniem klawiatury, ma widoczne oznaki fokusu
- PODŚWIETL LINKI: podświetla wszystkie linki wewnętrzne oraz zewnętrzne na stronie
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2025.03.28
- Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Agnieszka Nowaczyk-Olewińska agnieszka_olewinska@wp.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 / 539 789 123 .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl .
Dostępność architektoniczna
Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców
Publiczne Przedszkole Raz Dwa Trzy w Komornikach stanowi budynek piętrowy, wolnostojący, otoczony ogrodem i płotem. Składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Główne wejście do przedszkola znajduje się od strony północnej, od ul. Młyńskiej 12 a.
Wejście do budynku zabezpieczone jest domofonem – jest on umieszczony zarówno przy furtce, jak i przy wejściu głównym do budynku przedszkola. Wejście główne znajduje się na pierwszym piętrze, prowadzą do niego schody zabezpieczone balustradą .
Przedszkole posiada windę osobową, którą z poziomu parteru można się dostać zarówno na pierwsze i drugie piętro. Sale umieszczone są na pierwszym i drugim piętrze – 2 sale dydaktyczne na pierwszym piętrze i trzy sale dydaktyczne na drugim piętrze. Przy salach dydaktycznych umieszczono toalety dziecięce, dodatkowo na każdym piętrze znajdują się zewnętrze toalety do użytku personelu i rodziców – w ilości 3 – w tym jedna dla osób niepełnosprawnych.
Poziom pierwszy – podziemie – tutaj usytuowany jest garaż, który wraz z miejscami parkingowymi znajdującymi się na patio usytuowanym na froncie budynku, zapewnia 17 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.
Sekretariat przedszkola znajduje się na pierwszym piętrze, można się do niego dostać schodami wewnętrznymi lub windą osobową.
Przedszkole jest objęte monitoringiem wizyjnym.
Przedszkole jest wyposażone w system alarmowy.
Przedszkole jest dostosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Budynek posiada kilka wejść poza głównym : z poziomu 0 – z parkingu bezpośrednio z przedsionka do windy i garażu podziemnego, wejście z boku budynku od strony ogrodu oraz wejście do pomieszczeń stanowiących blok żywieniowy.
Osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim może się swobodnie poruszać pomiędzy piętrami – wejścia do budynku – 90cm – dotyczy parteru oraz 120 cm na piętrze, wejścia do windy zgodnie z wymaganiami w zakresie przestrzeni manewrowej, zaopatrzenie w uchwyty pomocnicze.
Przedszkole posiada wyjścia ewakuacyjne – kondygnacja parteru ewakuuje się poprzez drzwi zewnętrzne na elewacji bocznej ( od zachodu). Powierzchnia piętra ewakuowana jest przez wejście główne.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pracownicy przedszkola nie posiadają kompetencji w zakresie języka migowego